ul. Wały Dwernickiego 117/121,
42-200 Częstochowa

KAS FILM

ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-200 Częstochowa

KAS FILM

ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-200 Częstochowa

DVD z I Festiwalu im. Braci KrzemińskichZ wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce pamiątkowe wydawnictwo DVD z I Festiwalu Filmów Dokumentalnych im. Braci Krzemińskich „Moja Mała Ojczyzna” Częstochowa 2014. Płyta DVD zawiera dwa filmy dokumentalne związane z Częstochową, które miały swoje oficjalne kinowe premiery podczas trwała Festiwalu.

Film dokumentalny „Wspomnienie o Częstochowie” w reżyserii Samuela Willenberga. Samuel Willenberg, obecnie mieszkający w Izraelu, po wieloletniej nieobecności w Częstochowie, postanawia przyjechać wraz z ekipą filmową. Wynajmuje bryczkę i podążając ulicami swojego rodzinnego miasta, tworzy wideo pamiętnik, w którym opowiada historię częstochowskich Żydów sprzed II wojny światowej.

Samuel Willenberg jest ostatnim żyjącym Żydem, któremu udało się przeżyć zbrojny bunt w obozie zagłady w Treblince w 1943 roku.

„Miałam szczęście” – film dokumentalny w reżyserii Piotra Bareckiego wyprodukowany przez Elżbietę de Mundlak-Zborowską w 2002 roku. Elżbieta de Mundlak-Zborowska, urodziła się w 1942 roku w getcie żydowskim w Częstochowie. Dzięki staraniom zakonnym, została uratowana i przekazana do wychowania polskiej rodzinie. Po latach, odnalazła ją prawdziwa matka, której cudem udało się przeżyć Holokaust. Całą tę niezwykłą historię w pasjonujący i przejmujący sposób główna bohaterka opowiada w swoim filmie.

© 2010-2019. All Rights Reserved. Grzegorz Czepiczek

strzałka do góry