ul. Wały Dwernickiego 117/121,
42-200 Częstochowa

KAS FILM

ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-200 Częstochowa

KAS FILM

ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-200 Częstochowa

DVD z II Festiwalu im. Braci KrzemińskichMamy niezwykłą przyjemność zaprezentowania państwu kolejnego pamiątkowego wydawnictwa DVD tym razem z II Festiwalu Filmów Dokumentalnych im Braci Krzemińskich „Moja Mała Ojczyzna” z dwoma filmami, które miały swoje oficjalne premiery kinowe podczas tego festiwalu.

Film „Marek Perepeczko”, to opowieść o znanym i lubianym aktorze związanym później z naszym miastem w innej roli. Szersza publiczność kojarzy głownie jako zbójnika z roli w serialu Janosik, młodsze pokolenie utożsamia go z postacią komendanta jaką grał w serialu 13 Posterunek. W filmie tym zobaczymy fragmenty jego filmowych i teatralnych kreacji aktorskich, wywiady ze związanymi z nim ludźmi z branży filmowej (Andrzej Wajda, Jerzy Trela, Andrzej Grabowski, Piotr Machalica, Henryk Talar) wraz z przyjaciółmi, których miał bez liku.

Film dokumentalny „Warszawska pielgrzymka do Częstochowy 1961 rok”, prezentuje jak w owym czasie odbywała się podróż pielgrzymów do Matki Boskiej Częstochowskiej. Nieprzerwanie od 1711 roku, corocznego wędrowania do Częstochowy nie przerywały represje zaborców, działania militarne podczas wojen światowych czy zakazy nazistów i komunistów. Zaprezentowany materiał filmowy obrazuje odbudowane Stare Miasto i nowe ulice stolicy Polski, ale również zdjęcia z przemierzanej drogi, chaty kryte strzechą czy wozy konne. Niepowtarzalna szansa na przeniesienie się w czasie by podejrzeć pielgrzymów i ich wyczerpujące drogę do celu.

Dodatkiem filmowym, dopełniającym pamiątkowe wydanie DVD z II Festiwalu, jest krótki film dokumentalny w reżyserii Jakuba Stołeckiego pt. „Noga”. Etiuda dokumentalne zrealizowana w 2012 roku, została poświęcona drużynie piłki nożnej złożonej z niepełnosprawnych, jednonogich graczy, którzy pomimo swojej niesprawności, ukazują wielki zapał i serce do gry, dzięki czemu realizują swoje marzenia.Warszawska pielgrzymka do Częstochowy 1961 rokMarek Perepeczko

© 2010-2019. All Rights Reserved. Grzegorz Czepiczek

strzałka do góry