ul. Wały Dwernickiego 117/121,
42-200 Częstochowa

KAS FILM

ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-200 Częstochowa

KAS FILM

ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-200 Częstochowa

DVD z III Festiwalu im. Braci KrzemińskichPamiątkowe wydawnictwo DVD z III Festiwalu Filmów Dokumentalnych im. Braci Krzemińskich „Moja Mała Ojczyzna”

„Kraj mojej Matki” – polski film dokumentalny zrealizowany w Stanach Zjednoczonych w 1943 roku. Niniejsza produkcja filmowa, przez bardzo długi czas uważana była w Polsce za zaginioną. W latach 90. XX wieku, ten unikatowy krótkometrażowy dokument został odnaleziony, dzięki staraniom kanadyjskiej Polonii. W filmie ukazane zostały sceny z wielu polskich miast przedwojennej Polski: Warszawy, Gdyni, Torunia, Poznania, Biskupina, Gniezna, Kórnika, Gołuchowa, Bydgoszczy, Grudziądza, Chełmna, Krakowa, Częstochowy, Zakopanego, Lwowa i Wilna. Wszystkie przedstawione miejsca są omówione przez Evę Curie, córkę noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, która jest narratorem tego filmu.

„Drzewo mojego życia” – krótkometrażowa, wspomnieniowa produkcja filmowa, zrealizowana w 2015 roku wg pomysłu Hanny Batisty. Hanna Batista jest częstochowianką pochodzenia żydowskiego, która urodziła się w 1937 roku w Częstochowie. W filmie opowiada i przedstawia niesamowite dzieje swojego życia. Wspomnienia, którymi chce się podzielić z widzami, wzbogacone zostały archiwalnymi zdjęciami z tamtych lat dotyczących Częstochowy, ale również jej przodków i rodzinnych perypetii jakich doznała w swoim życiu.

© 2010-2019. All Rights Reserved. Grzegorz Czepiczek

strzałka do góry